Již v loňském roce návštěvnost portálu SNOW.cz překročila hranici 10 milionů zobrazených stran a 1,5 mil. uživatelů, což přibližně odpovídá odhadovanému počtu lyžařů u nás. I proto jsme letos zásadní nárůsty nečekali, nicméně souhrnné výsledky mile překvapily.

SNOW.cz: +10,89 % uživatelů

Celkový počet unikátních uživatelů vzrostl oproti loňsku o cca 155 tisíc a dosáhl čísla 1 660 011.  Pokud v České republice lyžují dva miliony lyžařů, dá se usuzovat, že SNOW.cz aspoň jednou v sezóně využije prakticky každá lyžařská rodina v České republice.

SNOW.cz: +11,87 % návštěv

Počet návštěv vzrostl skoro o 12 %. Lyžaři vygenerovali takřka 3,9 milionů návštěv, o 312 tisíc více než loni.

SNOW.cz: + 7 % zobrazených stran

V posledním roce se zobrazilo o 7 % více webových stránek než před rokem, a to 10,7 mil. Nejvyšší nárůsty byly v první polovině ledna, kdy portál denně navštěvovaly tři desítky tisíc uživatelů nebo více.  

Přehled Google Analytics SNOW.CZ ke stažení

SNOW.cz  Netmonitor

Sociodemografický profil návštěvníků portálu SNOW.cz sleduje průzkum Netmonitor, jeho výsledky definují návštěvníka jako převážně muže z města nad 100 tisíc obyvatel, z cca poloviny ve věku 35 až 54 let, nadprůměrně vzdělaného a z nejvyšších stupňů národní socioekonomické klasifikace.

Detailní profil z ledna 2019 ke stažení

Bezky.net: +15 % uživatelů

Počet uživatelů portálu Bezky.net vzrostl za poslední rok ze 149 na 171 tisíc, což je takřka 15% nárůst. Počet návštěv se zvětšil na 268 tisíc (+12,5 %), přičemž počet zobrazených stran zůstal na shodné úrovni s loňskem. Návštěvnost a strukturu návštěv výrazně ovlivňují aktuální sněhové podmínky, letos byla nejvyšší návštěvnost v průběhu měsíce ledna, kdy portál Bezky.net navštívily až čtyři tisíce čtenářů denně.

Přehled Google Analytics Bezky.net ke stažení

Časopis SNOW: 85 tisíc čtenářů ročně

Čtenost tištěného časopisu SNOW sleduje Media Projekt, jeho distribuci pak ověřuje nezávislý auditor ABC ČR. Zájem o časopis je stabilní s drobnými výkyvy souvisejícími se sněhovými podmínkami. Sněhově bohatá zima 2018/19 pomohla k rozšíření dlouhodobé čtenářské základny na 85 tisíc čtenářů oproti 70 tisícům o rok dříve. Průměrná měsíční čtenost v první polovině roku 2019 činila 30 tisíc, podobně jako v předchozí sezóně.

Průzkum sleduje i obecný zájem o tištěná média. Jeho data za 1. čtvrtletí 2019 a 2. čtvrtletí 2019, zveřejněná ve čtvrtek 8. srpna 2019 ukázala, že tiskové tituly oslovují většinu populace v ČR. Tiskové tituly čte téměř 9 z 10 obyvatel ČR mezi 12 – 79 lety. Celkový zásah tisku je více než 86 % populace.

Celková souhrnná zpráva z Media Projektu je ke stažení zde.

Indikátorem úspěšnosti časopisu je i počet vydaných stran, kterých bylo letos 1 124, přičemž prosincové vydání SNOW 114 dosáhlo rekordní tloušťky 212 stran. Tištěný časopis SNOW letos také nabídl 28 vytrhávacích kupónů na skipas zdarma.