Pro sezónu 2022/23 chystá vydavatelství SNOW media hned několik novinek. Tou nejvýznamnější je speciální vydání věnované čistě skialpinismu. Na trh se dostane 12. ledna 2023.

Trvalo několik sezón, než jsme se pro čistě skialpový speciál rozhodli. Zkusíme sdružit argumenty, které nás nakonec k tomuto kroku přesvědčily.

Trh si žádá speciální tiskovinu

Trh skialpu za poslední roky značně vzrostl. Logicky s jeho boomem vzniká hlad po informacích, jak těch základních, které musí znát každý skialpinista, tak těch hlubších pro zkušenější sportovce. Speciální tiskovina tak má potenciál oslovit mnoho nových čtenářů.

Jelikož bude speciální vydání monotematické, vytvoří výhodnější prostředí i pro inzerci menších specializovaných značek, které nepřekračují rámec skitouringu. Čtenářům pak poskytne rozsáhlý a pestrý obsah – věříme, že tak u skialpinistů získá významné sympatie.

Speciální distribuce

Monotematické vydání má také výhodu v tom, že se prakticky jedná o ročenku, která si uchovává aktuálnost přinejmenším po celou zimní sezónu. S tím se otevírají i nové možnosti distribuce časopisu – aktivně se bude nabízet (k nákupu či jako dárek) ve skialpových prodejnách, remitenda se bude distribuovat na vybraných horských chatách a samozřejmě na SkialpujFestu. Inzerenti dostanou možnost odebrat velké množství výtisků pro své partnery či odběratele.

Obsah

Obsah bude samozřejmě pouze skialpový. Protože řádná vydání přinesou většinu technického redakčního obsahu už v období mezi říjnem a prosincem (recenze produktů + testy lyží), ve speciálu zbyde dost prostoru pro další výlučně skialpová témata. Nezávazně prozradíme: předolympijská sekce race s osobnostmi závodního skialpu; s dětmi na skialpy; bootfiting skialpových bot; mnoho stran výletů; uživatelský test skialpových vázání; proč skialpovou přilbu + přehled trhu; skialpové chaty Česka, Krétou na skialpech, skialpová fotogalerie… Estetické měřítko bude ještě vyšší, než je běžné u řádných vydání SNOW.

Termíny a inzerce

Časopis se dostane na trh 12. ledna 2023, vzhledem k výrobním lhůtám bude jeho uzávěrka ještě před Vánoci. Ve vydání bude možné objednat produktovou inzerci na všechny produkty a služby spojené se skialpinismem.

Máte pro nás obsahový námět? Napište nám!