Tematická příloha časopisů SNOW 122 a NORDIC 53

Skialpinismus, skitouring… prostě pohyb po nejen alpských horách s lyžemi na nohou, kdy na skluznici máte přilepené stoupací pásy a při sjezdu zažíváte komfort takřka rovný jízdě ve sjezdovém vybavení, zažívá boom. Jeho stále rostoucí popularita a zároveň jeho vysoké technické i znalostní nároky, které klade na začátečníky, byly u zrodu projektu Začni se skialpem.

Ten si ve spolupráci s výrobci a prodejci skialpového vybavení klade za cíl maximálně zjednodušit začínajícím skialpinistům jejich cestu k první horské túře. A jeho první velkou vlaštovkou je speciální příloha, která vyjde jak v časopisu SNOW (pro sjezdaře), tak v lednovém vydání běžkařského periodika NORDIC. Zasáhne tak z obou stran cílovku skialpových rekrutů přicházejících z lyžařského prostředí – sjezdařů i běžkařů. A skitouring je v podstatě syntézou běžeckého a sjezdového lyžování, ne?

Reklama na skitouring

Zatímco pravidelná vydání SNOW se budou skitouringu věnovat spíše v odbornější rovině a budou oslovovat již částečně edukované lyžaře (testy bot, vázání), příloha Začni se skialpem shrne základní témata zejména začínajících skialpinistů s cílem ulehčit jim začátky tohoto sice komplikovaného, ale o to zážitkovějšího sportu. Předpokládaný rozsah je minimálně 16 stran. Vybíráte výbavu? Chcete půjčit lyže nebo boty pro kamaráda? Hledáte tipy na jednoduché horské túry? Zajímá vás, kde čerpat informace o lavinové problematice a bezpečnosti? Právě toto jsou okruhy, na které příloha odpoví.

Jeden inzerát ve dvou časopisech

Očekávaný zásah přílohy je na 40 tisíc čtenářů titulů SNOW a NORDIC, tedy vždy a pouze lyžařů, z nichž se rodí většina nových skialpinistů. Celou tuto skupinu můžete oslovit inzerátem nebo článkem ve dvou časopisech za obvyklou cenu inzerce ve SNOW, běžkaře tedy oslovíte zdarma.

Uzávěrka na objednávky je 20. prosince 2019, podklady je nutno dodat do konce roku. NORDIC 53 vychází 16. ledna 2020, SNOW 122 o týden později.