V sezóně 2016/17 přebírá obsahovou agendu časopisu NORDIC nová šéfredaktorka Adéla Boudíková.

IMG_0552_resize

Po ročním angažmá Martina Petráska, který se zejména z časových důvodů omluvil z další spolupráce, převezme obsahové otěže časopisu NORDIC žena, a naváže tak na první roky časopisu, kdy jej řídila novinářka Karolína Pilařová (dnes Frederiksen). Adéla Boudíková ale pochází nikoli z novinářského, nýbrž zejména z běžkařského prostředí. Závodí v elitním Atlas Craft týmu, sama absolvovala stovky závodů po celém světě a zná prostředí tohoto sportu ze samotného nitra. K jejím pozitivním předpokladům patří i její studijní etapa, kdy absolvovala doktorské studium v oboru Kinantropologie na FTVS UK v Praze, kde sbírala také první zkušenosti s publikační činností. Adéla bude chtít skloubit roli šéfredaktorky se závodní činností, ale její prioritou – fanoušci jí snad odpustí – bude časopis NORDIC. Ostatně, velká většina sezóny NORDICu se s tou závodní vůbec nepřekrývá.

„Je to pro mě úžasná příležitost kombinovat teorii běhu na lyžích s praxí. Psaní článků mě velmi baví, a není nic krásnějšího, když je vaše práce vaším koníčkem“, komentovala své rozhodnutí Adéla.

A jakým směrem hodlá dále vést NORDICmag?

„NORDIC je pro mě jedním z nejznámějších časopisů v České republice a je mi ctí, že se na jeho tvorbě mohu podílet. Budu se snažit, abych udržela kvalitu časopisu a ještě pomohla k jeho vylepšení. Chtěla bych, aby si v něm každý čtenář a fanoušek běžeckého lyžování našel informace, které ho zajímají. Najdou v něm zajímavá témata jak pro závodníky, tak pro lyžaře, pro které je lyžování v přírodě srdcovou záležitostí. Doufám, že obě skupiny zde najdou informace, které jim budou prospěšné, ať už z hlediska tréninku, výživy, informací k závodům či dovoleným, servisu lyží, lyžařského materiálu a také rozhovorů se slavnými závodníky a trenéry,“ upřesňuje své cíle Adéla.

První časopis sezóny 2016/17 vychází ke konci října, jako tradičně vyjdou čtyři vydání: další v prosinci, lednu a únoru. Předplatné na celou sezonu stojí 200 Kč.