Pro sezónu 2017/18 máme jednu výbornou zprávu pro čtenáře (i inzerenty) – podařilo se konsolidovat redakci v síle, v jaké nikdy nebývala.

V první řadě se vrací k aktivní redaktorské práci Ivan Sosna – pilíř redakce SNOW od jeho prvních dní. Ivan si dal dvě sezóny pauzu v psaní – i proto, aby za tu dobu načerpal další stohy unikátních informací a nabral energii k další své tvůrčí etapě. Dá se očekávat, že opět zvedne už tak vysokou laťku kvality svých textů. My, kdo jsme už nakoukli do chystaných témat, víme, že je na co se těšit.

Do plného psacího úvazku se po roce částečného angažmá vrací i Ondřej Novák. Ondra bude vedle lyžařské techniky (je stále vedoucím lektorského sboru APUL) řešit zejména lyžařskou výbavu a díky jeho zkušenostem a psací erudici můžeme od letošního roku rozšířit portfolio námi nabízených služeb o copywriterství a související možnosti. Například jsme vám schopni napsat a publikovat recenzi produktu na míru, podobně nabízíme i různé druhy spolupráce při přípravě odborných textů, reklamních článků či například při odborných překladech katalogů. Více o této naší nabídce najdete zde.

Novinkou roku v tištěné části produkce SNOW je pravidelná příloha SNOWbiz. Jejím šéfredaktorem je Tom Řepík, dlouholetý spolupracovník SNOW, jehož autorská aktivita nyní kulminuje – a to nikoli v části SNOWbiz, ale i na řádných stranách časopisu. Tom své poznatky a informace filtruje a formuluje jak pro potřeby profesionálů a insiderů (SNOWbiz), tak i běžných čtenářů: nejenže bude pokračovat seriál Nostalgie, ale na stranách SNOW se objeví i celá řada dalších svébytných – a často zásadních – příspěvků z autorova pera.

I nadále samozřejmě pokračují ve spolupráci tradiční pilíře, šéfredaktor Petr Socha, který se v branži pohybuje již přes dvacet let; Radek Holub, přední odborník v tématu lyžařská střediska a od zrodu SNOW zástupce šéfredaktora. Na svou stávající práci navazují i naši odborní dopisovatelé Aleš Suk, přední lyžařský historik; Karel Hampl, nestor lyžařské žurnalistiky, Vít Moudrý, pionýr horského byznysu v ČR, lyžo-cestovatel Jimmy Petterson a další a další…